aytaşı

Moon Stone ( Ay Taşı ) Moon Magic

aytaşı

Aytaşı’nın Arkasındaki Kutsal Anlam

Ayın önünden geçen ışık ya da cirrus bulutlarının örtülü bir görüntüsü olarak görülen Moonstone,  farklı kültürlerin mücevher meraklılarını büyüler.  Sergilediği incecik yanardönerlik, güzellik gibi bir şeydir, derin bir anlamı barındırmalıdır. Gizemli ismi ve ışıltısı parlaklığının ardında duruyor. Bu parlaklık, çeşitli dinlerden keşişler, şamanlar, spiritueller  tarafından çok değerlidir.

Bu gerçekten ne anlama geliyor? Ay’dan geldi mi? Ve hayatınızı nasıl değiştirebilir? Aytaşı’nın efsanevi güçlerine dalın ve neden seveceğinizi görün.

Aytaşı Anlamı

Ayın kendisi kadar eski olan Aytaşı’nın anlamı onun enerjisinin içinde yer alır. Bu güç,  besleyebilir, tutku verebilir ve kadınsı enerjilerinizi uyandırabilir. İç yolunuzda  sizi iyileştirebilir ve yönlendirebilir. Şehvetli, ezoterik bir his olan huzur çağrıştırır. Aklı ve bedeni yeniden enerjilendiren ve olumsuzluğu ortadan kaldıran parlak bir canlılık yayar. Altın, mavi ve mor gibi güçlü ışıltılarla birlikte  Moonstone sürekli olarak koruyucu, ışıltılı bir beyaz enerji ile sarılmıştır.

Kökeni

Aytaşı, feldspatların mineral ailesinin bir parçasıdır. Renksiz formdan şeftali, pembe, yeşil, gri, sarı, kahverengi ve mavi olan opalescent bir taştır. Aytaşı üzerinde görülen ışığın oyununa adularesens denir ve netlik saydamdan yarısaydamlığa geçer.

En değerli ay taşı Sri Lanka ve Hindistan’dan. Mavi ay taşı, nadir olmalarından dolayı çok değerlidir. Bu tür taşlar sadece Sri Lanka’da bulunabilir. Hindistan, Rainbow Moonstones üretmekle ünlüdür. En tarihsel olarak ilginç moonstone madenleri İsviçre’nin Adula Dağları’nda bulunur. Dünyadaki diğer madenler Myanmar, Brezilya, Norveç, ABD, Avustralya, Almanya, Tanzanya, Hindistan ve Madagaskar’da bulunabilir.

Metafiziksel Özellikler

Sezgiler, denge ve dilekler için bir mücevher olan Aytaşı dişil tarafımıza yardımcı olur. Hayatta sadece neye ihtiyaç duyulduğunu ayırt etmede yardımcı olabilir. Aytaşı’nızı düzenli olarak kullandığınız için, varlığınızın büyük düzeninde oynayan negatif enerjileri fark etmeye başlayacak ve sonunda kendinizi iyileştirmeyi öğreneceksiniz. Taşınız daha açık ise o zaman daha renkli bir parlaklığa ev sahipliği yapacak ve iyileştirici güçlere sahip olacak.

Gece, denizde, doğumda ve hamilelikte, yolculuk yapmak için bir koruma taşı olmanın yanı sıra, sindirim sistemini temizler ve obeziteyi, su tutma ve adet sorunlarını giderir. Taç, üçüncü göz ve kalp çakralarıyla bağlantılı olan Aytaşı, her türlü sevgiyi serbest bırakırken stresleri yatıştırır ve rahatlatır.

Aytaşı, çeşitli iyileştirici etkileriyle birçok şeyi ifade edebilen güçlü bir mücevherdir. Dengeleyici bir mücevher,  şanslı bir taş, kutsal bir kristal, bir eksantrik takı.

Studio Mirage

Shopping Cart
Scroll to Top