HAKKIMIZDA

 

Serap Çağdaş  | Tasarım     

  • 1978 İzmir doğumludur.   Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Takı Teknolojileri Bölümü mezunudur. Bilgisayarda mücevher tasarımı konusunda uzmanlaşmıştır. . Kendi işletmesini açmadan önce seçkin mücevher firmalarında tasarımcı olarak görev yapmıştır. 2010 yılında Studio Mirage markasıyla serbest çalışma hayatına başlamıştır.

Asım Cenk Çağdaş | Üretim

  • 1972 Kırşehir doğumludur.  İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunudur. Kozmetik standları tasarımı ve üretimi konusunda  faaliyet gösteren Mavi Atölye Mimarlık firmasını kurmuştur ve 15 yıla yakın bu sektörde çalışmıştır . 2010 yılından bu yana seramik ve takı tasarımı -üretimi üzerine çalışmaktadır.

Bütün Studio Mirage  tasarımları kendi özgün çalışmalarımızdır ve üretimlerini de kendi çatı atölyemizde gerçekleştirmekteyiz.

Mavi Gökyüzü Altında Zanaat

Evimizin çatı katında bir atölyemiz var. Ben ve eşim Cenk, amatör bir ruhla , farklı sanat formlarında takılar, seramikler yapıyoruz ve satışa aldırmadan yaptığımız işi yapmaya hep devam edeceğiz.

Cenk dövülmüş metal, deri ve heykelsi formları sever. Ben , çiçek küpelerini, organik formları ve sadeliği severim. Ellerimizle çalışmak, bir zanaat içinde var olabilmek ve onu sevebilmek ve hayal ettiklerimizi yaratmak için iç gözümüzle görmek; işte bunlar bizi mutlu eden şeyler .

Profesyonel olarak çeşitli takı tasarım şirketlerinde çalıştım. Bununla ilgili üniversite eğitimi aldım. Kocam bir müzik aşığı ve amatör bir müzisyen. Ahşapla çalışmayı seviyor. Son zamanlarda, etnik bir ritim enstrümanı olan cajon’u üretiyor. Ayrıca benim masamı tasarladı ve yaptı. Atölye içindeki ekipmanlar ihtiyaca göre çoğaldı. Sanat şövalemiz, boyalarımız, fırçalarımız ve tuvallerimiz, 80’li yıllardan kalma pikabımız, plaklar ve kasetlerimiz bizi sarıyor ve dünyanın dört bir yanından gelen müzikler eşliğinde ruhumuzu biraz uzakta tutan bir melodi çalıyor gerçek dünyadan.

Tam zamanlı birer anne ve baba olarak önceliğimiz kızımız, küçük Yağmur ne yaptığımız hakkında hiçbir fikri olmamasına rağmen tuhaf aletleri, kabloları ve çekiç seslerini zaten seviyor. Büyüdüğünde onun da bu zevke sahip olacağını ve işçiliği sevebileceğini biliyoruz.

Cenk her sabah merdiveni çıkıyor, müzik çalıyor, tezgahta oturuyor ve yeni bir takı için çalışmaya başlıyor. Bu sırada kızıma bakıyorum, televizyon seyrediyorum, tasarımlarım için notlar alıyorum, e-postaları kontrol ediyorum ve çizimlerimi yapıyorum. Mavi gökyüzünün altındaki teras atölyemiz, sevdiklerimize iltifat olarak yüzlerce takıya ev sahipliği yapacak.

Serap Çağdaş

İstanbul – 2014

__________________________________________________________________________________________________________

About Us

Craft Under A Blue Sky

Underneath our home rooftop, there is our atelier. Me and my husband Cenk are making jewelry in different art forms with a spirit of an amateur and will continue to do what we do now not caring for sales.

Cenk likes hammered metal, leather and sculptural forms. I like flower earrings, organic forms and simplicity. To work with our hands, to be able to exist in a craft and to love it and to see with our inner eye to create dreams; these are the things that make us happy.

I ‘ve worked in several jewelry design companies as a professional . I received training on it. My husband is a music lover and an amateur musician. He likes to work with wood. Recently, he produces an ethnic rhythm instrument , the cajon. He also has designed and made my desk. Equipment in the workshop schedule multiplied as needed. Art easel, our paints, brushes and canvases , turntable from 80’s , vnyls and tapes surround our environment and play a tune, accompanied by music from all around the world that keeps our souls a little bit away from the real world.

Our priority as a full-time mom and dad is our daughter, little Yagmur She already likes strange tools, cables of instruments and the sound of hammers though she has no idea what we’re doing. We know that when she grows up she’ll have this pleasure, too and might like crafting.

Every morning, Cenk steps up the ladder , plays music , sits on workbench and starts to work for a new jewelry.

In the meantime, I look after my daughter, watch TV, take notes for my designs, check e-mails and do my drawings.

Our terrace atelier under the blue sky will be hosting hundreds of jewellery for our loved ones as a compliment

Serap

Istanbul-2014

Shopping Cart
Scroll to Top